Підтримка

Інтернет

Що таке IP адреса?

Ви включаєте комп’ютер, запускаєте браузер і заходите на улюблений сайт. Але не всі замислюються – як саме ваш комп’ютер підключається до необхідного сайту, що при цьому відбувається? А відбувається стільки всього цікавого. Наприклад, вашому комп’ютеру тут же видають особистий номер, і тепер все спілкування з іншими комп’ютерами (скачування файлів, прогулянки по інтернет-сторінках) відбувається строго по ньому.
Що ж це за номер? Це так звана IP адреса і кожен пристрій, що має вихід в Інтернет, їм володіє. Це не багато не мало – основа всього Інтернету. IP адреса (IP – від Internet Protocol) – це кілька цифр, виду 192.168.0.1 (це ip адреса wi-fi роутера). В теорії може варіюватися від 0.0.0.0 до 255.255.255.255.

IP-адреса представляє (ідентифікує) комп’ютер або інший пристрій в мережі інтернет. Основна концепція проста: кожен пристрій в мережі інтернет має свою власну адресу, для обміну інформацією між комп’ютерами. Існують реальні, або “білі” IP-адреси, які використовуються у всьому Інтернеті, і інші – “сірі”, які використовуються тільки в локальних мережах (їх так само називають “внутрішні” і “зовнішні”).

Дізнатися свою ip адресу ви можете на спеціалізованих ресурсах (наприклад https://2ip.ua/ua/ ).

Що таке WI-FI роутер?

Для початку давайте розглянемо, що таке роутер і на які параметри варто звернути увагу в першу чергу. Роутер (маршрутизатор) – це пристрій, який дозволяє перенаправляти пакети даних. Якщо говорити простіше, то це посередник між вашим ПК (смартфоном, планшетом або ноутбуком) і провайдером: ви підключаєте кабель провайдера до роутера і вже до нього можете підключати необхідну кількість комп’ютерів або мобільних пристроїв для роботи в інтернеті. Як правило, сучасні маршрутизатори дозволяють підключати пристрої як по кабелю, так і по бездротовій мережі (Wi-Fi), що робить їх максимально зручним інструментом для налаштування домашньої мережі. Маршрутизатори бувають різними і відрізняються своїми характеристиками, габаритами, вартістю, функціональними можливостями, а також мають різне вбудоване програмне забезпечення (ПЗ). Все це дозволяє кожному користувачу підібрати кращий Wi-Fi роутер для своєї квартири.

На що звертати увагу при виборі домашнього роутера:

 • Maкcимальна швидкість пepeдaчі дaнних
 • Cтaбільність в роботі
 • Peaльний paдіyc покриття Wi-Fi сигналу
 • Наявність необхідних портів
 • Підтримка потрібних стандартів мереж і протоколів (наприклад IPTV)
 • Зручний інтерфейс управління і грамотна підтримка виробника

Якщо говорити про бюджетні моделі, то в цій категорії представлена переважна більшість виробників. Серед них можна відзначити декілька найбільш поширених:

TP-Link;
D-Link;
Asus;
Zyxel;
Netis;
Edimax;
Tenda.

Всі вони мають приблизно однакову якість і технічні характеристики. Однак найбільш простим і зрозумілим інтерфейсом володіють роутери марки TP-Link. Слідом за ними йдуть маршрутизатори марки D-Link, а потім – марки Asus і всі інші. Саме тому варто звернути увагу на ці бренди і зробити вибір на користь найбільш простого інтерфейсу, так як з ним буде простіше розібратися самостійно. Якщо говорити про більш дорогі моделі, то вищевказані бренди випускають пристрої і в цьому ціновому сегменті.

Більш дорогі пристрої відрізняються потужними антенами, вищою швидкістю і стабільністю роботи. Але головне – це наявність додаткових функцій, а також підвищена безпека. Для домашніх мереж це не так важливо. Такі моделі частіше купують в офісні будівлі, в яких потрібно підвищений рівень захисту мережі.

Детальну інформацію Ви можете знайти в мережі інтернет, або дізнатися в спеціалізованих магазинах.

Для чого потрібна MAC адреса?

MAC-адреса — це унікальний ідентифікатор, який присвоюється кожній одиниці мережевого обладнання і дозволяє ідентифікувати кожну точку підключення, кожен вузол мережі і доставляти дані тільки для коректної передачі даних і надання послуг.

У базі даних компанії здійснюється контроль відповідності “прив’язки” МАС-адреси пристрою, через який ви отримуєте доступ до послуги Інтернет (комп’ютер, роутер і т.п.) і адреси надання послуги (номера договору).

При зміні МАС-адреси (тобто при заміні пристрою) вам необхідно звернутися будь-яким зручним для вас способом в компанію і повідомити номер свого договору або адресу надання послуги, а також вказати нову МАС-адресу пристрою.

Подивитись поточну МАС-адресу вашої мережевої карти можливо наступним чином:

 1. Пуск (або Win-R) –> Выполнить –> cmd –> OK –> ipconfig /all
 2. У вікні, що відкриється дивіться значення “Фізична адреса”.

Зверніть увагу! Якщо встановлено роутер, тоді необхідно вказувати його WAN МАС-адреса (можна подивитися в інтерфейсі роутера), як правило він відрізняється одним останнім символом від того МАСа, який знаходиться на наклейці.

Немає доступу до Інтернету. Відкривається тільки www.tkplazma.com.ua, що робити?

Ймовірно, послугу переведено в режим повного припинення доступу. Це можливо у разі несплати послуги протягом трьох місяців.

Перевірте баланс особового рахунку на порталі абонента Мій кабінет

Низька швидкість доступу до Інтернету

Реальна швидкість доступу до інтернет-ресурсів залежить від:

 1. Обраного абонентом тарифного плану. Швидкість не буде перевищувати його максимально можливий розмір, зазначений в умовах тарифного плану.
 2. Завантаження зовнішніх Інтернет-каналів провайдера. На даний момент швидкість зовнішніх інтернет-каналів нашої компанії складає 4,4 Гб/с.
 3. Від швидкості віддачі інформації з певного Інтернет – ресурсу. Якщо швидкість віддачі з певного Інтернет – ресурсу обмежена, наприклад, двома мегабіта в секунду, то швидше з цього сайту Ви качати не зможете навіть на тарифних планах з заявленої більшою максимальною швидкістю. Швидкість віддачі з різних Інтернет – ресурсів може бути різна і не залежить від Вашого Інтернет – провайдера.
 4. Швидкість на торрентах залежить від популярності роздачі, чим більше бенкетів/сидів – тим краще. Також на швидкість при стрибку з торрентів впливає налаштування операційної системи, настройка торрент-клієнта, чи є у Вас реальний IP-адресу, апаратні характеристики Вашого комп’ютера або, якщо є, – маршрутизатора. А також те, як Ви до нього підключені: по WiFi або Ethernet.
 5. Від способу підключення. Якщо Ви підключені через «додаткове обладнання (роутер, точка доступу) то швидкість доступу в Інтернет може бути нижче, ніж зазначене у тарифі, так як додаткове обладнання може не забезпечити заявлену швидкість.
 6. Антивірусного захисту комп’ютера і завантаження процесора. Антивірусні програми, наприклад Internet Security, впливають на швидкість з’єднання з Інтернетом. Так само значною мірою на швидкість з’єднання з Інтернетом впливає Windows Firewall. При використанні даних програм швидкість з’єднання з Інтернетом може бути нижче, ніж заявлено в тарифному плані.
 7. Фізичних ушкоджень мережевої карти і мережевого кабелю. Якщо мережева карта абонента фізично пошкоджена (може згоріти від довгого терміну використання), або ж мережевий кабель по квартирі пошкоджено (притиснутий меблями, «затоптаний»відійшов «джек»), то це може в значній мірі вплинути на швидкість доступу в Інтернет.

Пропав доступ до Інтернету, що робити?

 1. Механічна проблема (неповний контакт на роз’ємах, пошкодження кабелю), пошкодження кабельної проводки в квартирі або не щільне з’єднання кабелю і ПК.

Рішення:

Перевірте з’єднання інтернет кабель – ПК, інтернет кабель – WI-FI-маршрутизатор. Витягніть і підключіть назад кабель до клацання. Перевірте включення інтернет кабелю в правильний порт.
Перевірте цілісність кабелю. Якщо він пошкоджений, зверніться до офісу за консультацією.

2. Програмні обмеження на ПК:

 • відключена мережева карта;
 • відключено мережеве підключення: в панелі управління виберіть ярлик Мережа та підключення до Інтернету, щоб відобразити вікно мережних підключень.

Рішення:

Змініть відповідні налаштування програмного забезпечення на Вашому ПК: включити мережеву карту і мережеве підключення.
На панелі управління виберіть ярлик Система, потім диспетчер пристроїв, з перерахованого списку виберіть – мережеві адаптери, при натисканні на нього відкривається список встановлених на ваш комп’ютер мережевих карт: якщо мережева карта відключена, то ярлик буде перекреслено.

3. Відсутність сигналу на мережі (можлива аварія на вашій ділянці).

Рішення:

Звернутися до офісу за уточненням.

Телебачення

Фінансові питання

Як отримувати нагадування про оплату рахунку?

Для налаштування СМС-нагадувань про своєчасну оплату рахунку зайдіть на Портал абонента “Мій кабінет”.

виберіть блок «SMS повідомлення». Натисніть на посилання « Нагадування про поповнення рахунку».

Важливо! Якщо номер мобільного телефону, зазначений у контактних данних, не співпадає з Вашим номером мобільного, необхідно змінити.

Як сплачувати послуги через платіжні термінали ?

Як оплатити:

 1. Виберіть логотип WINET;
 2. Платіжний номер. Натисніть кнопку «Далі»;
 3. Підтвердіть обрану послугу і Платіжний номер, натиснувши на кнопку «Підтвердити»;
 4. Внесіть в приймач коштів купюри. Натисніть кнопку «Сплатити»;
 5. Отримавши чек, збережіть його. Увага! Для поповнення рахунку не обов’язково мати на руках квитанцію, достатньо знати лише свій платіжний номер.

Які існують способи оплати?

Платіжні термінали 

Для абонентів є можливість сплачувати за послуги в мережі терміналів компаній  TYME.